Wygładzanie włosów keratyną

Wygładzanie włosów keratyną – dlaczego warto?  

Keratynowe prostowanie włosów to całkowicie naturalny zabieg. Polega na uzupełnieniu kory włosa keratyną, która jest jego naturalnym budulcem.

Wbrew pozorom prostowanie keratynowe nie jest przeznaczone wyłącznie dla osób, które marzą o idealnie prostych, gładkich włosach. Jego podstawowym celem jest odbudowa suchych, matowych włosów pozbawionych blasku. Siła wygładzenia różni się w zależności od wybranego preparatu – możemy sprawić, by włosy były idealnie proste lub pozostawić ich naturalny skręt. Po zabiegu włosy są gładkie, lśniące i nie wymagają skomplikowanej stylizacji. Jest to wiec doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z brakiem czasu.

Wygładzanie włosów keratyną – co zyskujesz:

  • Gładkie, sprężyste włosy, o jakich zawsze marzyłaś.
  • Fryzurę, której ułożenie zajmie Ci zaledwie kilka chwil.
  • Pełen blasku kolor, który nabierze wyrazu dzięki wygładzeniu włosów.
  • Niezależność od warunków atmosferycznych – włosy po prostowaniu keratynowym są gładkie i lśniące mimo wilgoci na zewnątrz.
  • Czas – włosy praktycznie same się układają, znacznie łatwiej jest też je wysuszyć.

Chcesz, aby efekt zabiegu utrzymał się jak najdłużej? Nie zapominaj o pielęgnacji!

Choć stylizacja włosów po prostowaniu keratynowym zajmuje mniej czasu, trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. To konieczne, w innym wypadku keratyna zacznie szybko się wypłukiwać i włosy ponownie staną się suche i szorstkie.

Podstawą pielęgnacji jest szampon i odżywka bez sylikonów i alkoholu. Raz na jakiś czas warto zaaplikować też na włosy maskę. Najlepiej, aby preparaty pochodziły z linii produktów dedykowanych do włosów po zabiegu keratynowym Amazon Keratin.