Pytania i odpowiedzi – Keratyna

Pytania i odpowiedzi

Tutaj znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz znajdziesz na nie odpowiedzi.


hair3Amazon keratin jest to innowacyjny zabieg wygładzania włosów, który łączy w sobie proteiny keratynowe i inne naturalne składniki aby:
– Odbudować zniszczone włosy.
– Zmniejszyć ich objętość oraz wyeliminować puszenie i kręcenie się włosów.
– Włosy były gładkie i łatwe do uczesania.
– Wyprostować włosy.
– Włosy miały jedwabisty i błyszczący wygląd.

Około od 15 do 80 gram produktu, w zależności od jakości i kondycji włosów poddanych zabiegowi.

Zabieg trwa od 1 do 3 godzin  a zależy to od włosów klienta, w szczególności od ich długości, grubości, rodzaju i struktury.

Cztery zabiegi różnią się zapachem i siłą działania.
– Winogronowa Keratyna jest najsilniejszym z produktów i służy do całkowitego prostowania włosów. Została specjalnie opracowana, aby odnowić i pielęgnować wszystkie rodzaje włosów. Rekomendowana jest dla grubych włosów, opornych, uszkodzonych i po zabiegach chemicznych (farbowanie, rozjaśnianie, trwała itp.). Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 6 miesięcy.
– BTX wygładzający zabieg przeznaczony jest do wszystkich rodzajów włosów, ale najlepszy efekt jest dla cienkich włosów o drobnej strukturze. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 5 miesięcy.
– Czekoladowa keratyna ma umiarkowaną siłę i jest zalecana dla włosów które nie są bardzo kręcone. Może być również stosowana, gdy klienci chcą zachować swoje naturalne włosy. Stosowana jest również do rewitalizacji (rekonstrukcja i naprawa) oraz eliminuje puszenie się włosów. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 3 miesięcy.
– Jabłkowa keratyna to najnowszy dodatek do linii Amazon keratin i jest bez substancji chemicznych zazwyczaj stosowanych w prostowaniu włosów. Składa się z aminokwasów i innych naturalnych składników. Ten produkt nie jest zalecany do prostowania włosów, ale w celu zmniejszenia ich objętości i puszenia się. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 2 miesięcy.
Uwaga: Działanie jabłkowej keratyny można wzmocnić z używając Amazon Keratin Bottox Power Spray.

Botox Power Spray jest wzbogacony w naturalne składniki przetworzone w unikalny sposób, aby sprzyjać głęboką infuzje aminokwasów w korze włosa.

Tak. W rzeczywistości, Zabieg Amazon Keratin stosuje się w celu naprawy struktury włosa spowodowanego czynnikami chemicznymi (czynniki atmosferyczne, zabiegi chemiczne).
W istocie, efekt utrzymuje się dłużej na włosach uprzednio poddanych zabiegom chemicznym niż na naturalnych włosach.

Włosy powinno się farbować przed zabiegiem keratynowym ponieważ powyższy zabieg podtrzymuje kolor dzięki czemu włosy dłużej są lśniące i wydają się bardziej żywe. Wyjątkiem od powyższej reguły jest jabłkowy zabieg keratynowy. Zabieg ten może zmienić kolor farbowanych włosów. W takim przypadku, farbowanie należy wykonać po zabiegu keratynowym.

Zaleca się, aby włosy były strzyżone po zabiegu keratynowym, ponieważ mają wtedy gładszą strukturę i nie będą się plątały.

W przypadku jabłkowej keratyny, najlepszy rezultat uzyskuje się myjąc włosy bezpośrednio po zabiegu. W przypadku innych rodzajów keratyn najlepszy rezultat osiąga się, gdy włosy są umyte 24 godzin po zabiegu. Przy jabłkowej keratynie najlepszy rezultat osiąga się myjąc włosy bezpośrednio po zabiegu ponieważ aminokwasy używane w tej formule sprawiają że włosy są przez ten okres twarde, dopóki fryzjer/ka nie zmyje produktu.

Wysuszyć i użyć prostownicy ze średnią i niską temperaturą, tak szybko jak to możliwe.

Nie należy w tym czasie spinać, związywać włosów, zakładania czapki czy okularów na głowę. Jeśli jednak się tak zdarzy to trzeba wyprostować włosy prostownicą przed zmyciem keratyny.

Włosy są łatwiejsze do uczesania i stylizacji oraz odporne na wilgoć. Będą bardziej miękkie i jedwabiste, kolor będzie z większym połyskiem i bardziej żywy.

W zależności od rodzaju włosów raz na cztery miesiące lub częściej w razie potrzeby. Jednak minimalny odstęp powinien być 30 dni. Keratyna za każdym razem powinna być nakładana na całe włosy.

Tak. Jednakże, w celu maksymalizacji efektów zabiegu zalecane są produkty Amazon keratin (szampon, odżywka i maska na włosy). Powyższe produkty są bez soli i siarczanów oraz zostały specjalnie opracowane, aby wydłużyć działanie keratyny.

Nie jest to zalecane.

Produkty Amazon keratin są w 100% wykonane w USA z wysokiej jakości składników i naturalnych produktów.
Firma Amazon keratin ma różne zabiegi dla każdych rodzajów włosów.
Wszystkie zabiegi Amazon keratin gwarantują długotrwały rezultat.

Bezpośrednio po nałożeniu keratyny.

Zalecana jest 230C ale na włosach po baleyage rekomendowana jest 200C.