Pytania i odpowiedzi – Keratyna

Pytania i odpowiedzi

Tutaj znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz znajdziesz na nie odpowiedzi.


Amazon Keratin to innowacyjny zabieg wygładzania włosów, który łączy w sobie proteiny keratynowe i inne naturalne składniki. Zabieg stosuje się by:

  • odbudować zniszczone włosy,
  • zmniejszyć ich objętość oraz wyeliminować puszenie i kręcenie się włosów,
  • włosy były gładkie i łatwe do uczesania,
  • wyprostować włosy,
  • miały jedwabisty i błyszczący wygląd.

Zalecana jest temperatura 230°C, a na włosach rozjaśnianych lub po baleyage rekomendowana temperatura wynosi 200°C.  Jednak każda klientka ma inny rodzaj włosa i należy dopasować temperaturę indywidualnie do jego struktury.

Produkty Amazon Keratin są w 100% wykonane w USA z wysokiej jakości składników i naturalnych produktów. Firma Amazon Keratin dysponuje wachlarzem zabiegów dla każdego rodzaju włosów. Wszystkie zabiegi Amazon Keratin gwarantują długotrwały rezultat. Stosowane składniki to nowoczesna keratyna, którą nakłada się na wilgotne włosy i od razu suszy, przez co średnio na jednym zabiegu można zaoszczędzić nawet 1h.

Nie jest to zalecane.

Należy wtedy wysuszyć włosy i użyć prostownicy ze średnią i niską temperaturą – tak szybko jak to możliwe.

Nie należy w tym czasie spinać, związywać włosów, zakładać czapki czy okularów na głowę. Jeśli jednak się tak zdarzy, to trzeba wyprostować włosy prostownicą przed zmyciem keratyny.

Włosy należy wysuszyć bezpośrednio po nałożeniu keratyny umiarkowanym i niezbyt gorącym strumieniem powietrza.

Aby zmaksymalizować efekty zabiegu powinno używać się produktów z linii pielęgnacyjnej Amazon Keratin (szampon, odżywka, maska na włosy). Te produkty nie zawierają soli i siarczanów oraz zostały specjalnie opracowane, aby wydłużyć działanie keratyny.

Dzięki zabiegowi włosy są łatwiejsze do uczesania i stylizacji oraz odporne na wilgoć. Będą bardziej miękkie i jedwabiste, kolor będzie ożywiony, włosy zyskają też zdrowy wygląd i połysk.

W zależności od rodzaju włosów – raz na cztery miesiące lub częściej w razie potrzeby. Minimalny odstęp powinien trwać 30 dni. Keratyna za każdym razem powinna być nakładana na całe włosy.

Rezultat osiąga się, gdy włosy są umyte do 24 godzin po zabiegu. Zaleca się użycie profesjonalnych produktów Amazon Keratin, które podtrzymują efekty zabiegu i pielęgnują włosy.

Przed zastosowaniem keratyny włosy musza być tak umyte, by zniknęły z nich wszelkie pozostałości kosmetyków, a łuska włosa otworzyła się.

Tak. zabieg Amazon Keratin stosuje się w celu naprawy struktury włosa spowodowanego zabiegami chemicznymi. Po dobraniu odpowiedniego produktu efekt utrzymuje się dłużej na włosach uprzednio poddanych zabiegom chemicznym niż na naturalnych włosach.

Włosy powinno się farbować przed zabiegiem keratynowym ponieważ powyższy zabieg podtrzymuje kolor dzięki czemu włosy dłużej są lśniące i wydają się bardziej „żywe”.

Zaleca się, aby włosy były strzyżone po zabiegu keratynowym, ponieważ mają wtedy gładszą strukturę i nie będą się plątały.

Przeważnie do przeprowadzenia zabiegu potrzeba od ok. 15 do 80 ml produktu, w zależności od jakości i kondycji włosów poddanych zabiegowi. Jednak możliwe, że przy dłuższych włosach trzeba będzie użyć więcej produktu.

Zazwyczaj zabieg trwa od 1 do 3 godzin, a zależy to od włosów klienta, w szczególności od ich długości, grubości, rodzaju i struktury.

Zabiegi różnią się siłą działania, a także zapachem produktu.

  • Keratyna winogronowa została opracowana specjalnie, aby odnowić i pielęgnować wszystkie rodzaje włosów. Rekomendowana jest dla grubych włosów, opornych, uszkodzonych i po zabiegach chemicznych (farbowanie, rozjaśnianie, trwała itp.). Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 6 miesięcy.
  • BTX to wygładzający zabieg przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów, jednak produkt najlepiej sprawdzi się przy cienkich włosach, o drobnej strukturze. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 5 miesięcy.
  • Keratyna czekoladowa ma umiarkowaną siłę i jest zalecana dla włosów, które nie są bardzo kręcone. Może być również stosowana, gdy klienci chcą zachować swoje naturalne włosy. Stosowana jest również do rewitalizacji (rekonstrukcja i naprawa) oraz eliminuje puszenie się włosów. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 3 miesięcy.
  • Keratyna kokosowa wzbogacona jest o organiczny olej kokosowy, komórki macierzyste (ekstrakt z jabłek) i inne naturalne składniki. Unikalna metoda ich przetwarzania zapewnia gładkie, błyszczące i łatwe w układaniu włosy do 5 miesięcy. Polecana jest do włosów grubych i niepoddawanym zabiegom chemicznym.
  • Terapia proteinowa ONE PROTEIN THERAPY może być stosowana na każdym rodzaju włosów ale w szczególności zalecany jest do włosów suchych, łamliwych i zniszczonych zabiegami chemicznymi. Po zastosowaniu włosy będą podatne na stylizację i przestaną się puszyć w wilgotnym środowisku. W dotyku staną się jedwabiste i delikatne, a wizualnie będą bardziej błyszczące. Nie zawiera środków prostujących włosy i może być na każdym rodzaju włosów a w szczególności na cienkich, kruchych i łamliwych